FSC

Forest Stewardship Council

Nasze tarki do stóp, Pilerki, Celustopery, kopytka, patyczki, szpatułki a także meble i ekspozytory posiadają certyfikat FSC®.

FSC® jest  pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie (obecnym w ponad 50 krajach) systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów –  wymogów stworzonych przez członków organizacji FSC A.C. Dokumenty te opisują zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz sposoby ich weryfikacji w terenie.

Standardy opisują również zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane logo FSC® faktycznie pochodzą z lasów spełniających wysokie wymogi.

Kupując produkty Mia Calnea macie Państwo pewność że materiały użyte do ich produkcji pochodzą z lasów dobrze zarządzanych i spełniają najwyższe normy jakościowe.

Co to wszystko oznacza w praktyce ?

Produkty Mia Calnea są ekologiczne. Dbamy o środowisko. Certyfikat FSC® gwarantuje że surowce używane przez nas do produkcji akcesoriów kosmetycznych a także mebli i ekspozytorów pochodzą z lasów w których:

  • unika się stosowania pestycydów
  • zachowuje się martwe drewno do naturalnego rozkładu
  • ochrania się rzadkie gatunki fauny i flory
  • dąży się do zachowania w stanie naturalnym części ekosystemów leśnych
  • nie wprowadza się roślin obcego pochodzenia, a w szczególności roślin modyfikowanych genetycznie
  • chroni się obszary o wyjątkowych walorach społecznych i przyrodniczych a wszystko to w zgodzie z lokalną kulturą i tradycją


Sprawdź autentyczność certyfikatu FSC® >>

kod naszego certyfikatu: CU-COC-818738 licencja nr: FSC-C108233
do 22.10.2011 r. nasze produkty były objęte licencją nr: FSC-C041451